| Colour | Grey |
| Number of Levels | Single |
| Series | NSYTRV |
| Termination Method | Screw |
| Cable CSA | 0.14 → 4mm² |
| Fused | No |
| Voltage Rating | 1 kV |
| Current Rating | 32A |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +130°C |
| Hazardous Area Certification | ATEX |
| Standards Met | CSA, CURus, DNV, EAC, GL, IEC 60243-1, LR, VDE |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.