| Colour | Grey |
| Number of Levels | 1 |
| Series | 8-0, 8), VBSTB 4-FS (6-2 |
| American Wire Gauge | 24 → 12AWG |
| Termination Method | Screw |
| Cable CSA | 2.5mm² |
| Voltage Rating | 800 V |
| Minimum Operating Temperature | -60°C |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Standards Met | EAC |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.