| Colour | Grey |
| Series | 5-QUATTRO-DIO 1N, ST 2 |
| American Wire Gauge | 28 → 12AWG |
| Termination Method | Spring Cage |
| Cable CSA | 0.08 → 4mm² |
| Fused | No |
| Voltage Rating | 800 V |
| Current Rating | 1.5A |
| Model Number | ST 2,5-QUATTRO-DIO 1N 5408K/L-R |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.