| Colour | Grey |
| Number of Levels | Single |
| Series | XW5T |
| American Wire Gauge | 20 → 12AWG |
| Termination Method | Screw |
| Cable CSA | 4mm² |
| Voltage Rating | 500 V |
| Current Rating | 30 (UL) A, 32 (IEC) A |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.