| Colour | Grey |
| Number of Levels | Single |
| Series | Viking |
| Termination Method | Screw |
| Cable CSA | 0.25 → 4 mm², 0.25 → 6mm² |
| Voltage Rating | 500 V |
| Current Rating | 32A |
| Pitch | 6mm |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Hazardous Area Certification | ATEX |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.