| Number of Levels | Double |
| Series | BN |
| American Wire Gauge | 22 → 14AWG |
| Termination Method | Screw |
| Fused | Yes |
| Voltage Rating | 600 V |
| Current Rating | 10A |
| Pitch | 43mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.