| Number Of Contacts | 3 |
| Pitch | 10.16mm |
| Body Orientation | Straight |
| Number Of Rows | 1 |
| Current Rating | 15A |
| Voltage Rating | 250 V |
| Depth | 16.6mm |
| Length | 32.22mm |
| Width | 17.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.