| Number Of Contacts | 12 |
| Pitch | 7.62mm |
| Body Orientation | Straight |
| Number Of Rows | 1 |
| Material | PBT |
| Current Rating | 10A |
| Voltage Rating | 250 V |
| Dimensions | 108.58 x 14 x 24mm |
| Depth | 24mm |
| Length | 108.58mm |
| Width | 14mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.