| Number Of Contacts | 6 |
| Pitch | 9mm |
| Body Orientation | Straight |
| Number Of Rows | 2 |
| Material | PBT |
| Current Rating | 100A |
| Voltage Rating | 600 V |
| Depth | 26mm |
| Length | 99.4mm |
| Width | 21mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.