| Number Of Contacts | 8 |
| Pitch | 9.53mm |
| Body Orientation | Straight |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Nickel |
| Number Of Rows | 2 |
| Screw size | M3 |
| Material | PBT |
| Dimensions | 92.8 x 22.4 x 11.2mm |
| Depth | 11.2mm |
| Length | 92.8mm |
| Width | 22.4mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.