| Number Of Contacts | 3 |
| Pitch | 11.13mm |
| Body Orientation | Straight |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Tin |
| Number Of Rows | 1 |
| Screw size | M3 |
| Material | PBT |
| Voltage Rating | 600 V |
| Dimensions | 37.1 x 16.5 x 19.6mm |
| Depth | 19.6mm |
| Length | 37.1mm |
| Width | 16.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.