| Colour | Grey |
| Mounting Style | DIN Rail Mount |
| Switched | Yes |
| Voltage Rating | 24 V dc, 253 V ac |
| International Protection Rating | IP65, IP67 |
| Current Rating | 60mA |
| Width | 12.2mm |
| Series | IB IL 24/230 DOR1/W-PAC |
| Colour Family | Grey |
| Height | 119.8mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.