| Material | Polycarbonate |
| Number of Gangs | 2 |
| RCD Type | Passive |
| Colour | Grey |
| Mounting Style | Wall Mount |
| Switched | Yes |
| Voltage Rating | 240 V |
| International Protection Rating | IP66 |
| Current Rating | 30mA |
| Voltage Rating | 240V |
| Colour Shade | Grey |
| Fixing Standard | BS |
| Faceplate Fixing | Screwed |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.