| Number of Gangs | 1 |
| Colour | Light Grey |
| Mounting Style | DIN Rail Mount |
| Current Rating | 10 → 16A |
| Voltage Rating | 250 V |
| Material | Polycarbonate |
| Overall Height | 68mm |
| Overall Width | 33mm |
| Overall Depth | 44mm |
| Series | ClimaSys |
| Overall Dimensions | 33 x 44 x 68mm |
| International Protection Rating | IP55 |
| Colour Family | Grey |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.