| Colour | Gray |
| Indoor or Outdoor Use | Indoor, Outdoor |
| Current Rating | 16A |
| Voltage Rating | 250 V |
| Material | Polycarbonate |
| Overall Height | 117mm |
| Overall Width | 98mm |
| Overall Depth | 70mm |
| Series | Plexo66 |
| International Protection Rating | IP66 |
| Range | 2P+E |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.