| Number of Gangs | 1 |
| Colour | Black |
| Switched | No |
| Socket Type | French 2P |
| Indoor or Outdoor Use | Indoor |
| Mounting Style | Flush Mount |
| Current Rating | 16A |
| Voltage Rating | 230 V |
| Material | Polycarbonate |
| Overall Height | 45mm |
| Overall Width | 45mm |
| Series | Céliane |
| International Protection Rating | IP20 |
| Colour Family | Black |
| Fixing Standard | NF |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.