| Number of Gangs | 1 |
| Colour | Grey |
| Indoor or Outdoor Use | Outdoor |
| Mounting Style | Flush Mount |
| Current Rating | 16A |
| Voltage Rating | 250 V |
| Overall Height | 83mm |
| Overall Width | 83mm |
| Overall Depth | 23mm |
| Series | Cubyko |
| Overall Dimensions | 83 x 23 x 83mm |
| International Protection Rating | IP55 |
| Grade | Commercial, Residential |
| Colour Family | Grey |
| Fixing Standard | NF |
| Number of Poles | 2 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.