| Series | PicoBlade |
| Connector 1 | PicoBlade |
| Connector 2 | PicoBlade |
| Series Number | 15134 |
| Connector 1 Gender | Female |
| Connector 2 Gender | Female |
| Connector 1 Number of Contacts | 6 |
| Connector 2 Number of Contacts | 6 |
| Connector 1 Housing Gender | Male |
| Connector 2 Housing Gender | Male |
| Pitch | 1.25mm |
| Sheath Colour | Black |
| Cable Length | 50mm |
| Voltage Rating | 125 V |
| Current Rating | 1 A |
| Contact Plating | Tin |
| Operating Temperature Range | -40 → +85 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.