| Series | Mizu-P25 |
| Connector 1 | Mizu-P25 |
| Connector 2 | Unterminated |
| Series Number | 215313 |
| Connector 1 Gender | Male |
| Connector 1 Number of Contacts | 4 |
| Pitch | 2.5mm |
| Sheath Colour | Black |
| Cable Length | 150mm |
| Voltage Rating | 125 V |
| Current Rating | 4 A |
| Cable Type | PVC |
| Contact Plating | Tin |
| Operating Temperature Range | -40 → +105 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.