| Ribbon Cable Type | FFC |
| Pitch | 0.5mm |
| Number of Ways | 24 |
| Series | 15021 |
| Length | 51mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Voltage Rating | 30 V ac |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Current Rating | 500 mA |
| Operating Temperature Range | -40 → +105 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.