| Size | 1.9 x 0.6 mm |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| Cross Sectional Area | 0.5 mm² |
| Current Rating | 10 A |
| Length | 25m |
| Conductor Resistance | 35 Ω/km |
| Cable Shape | Single Core |
| Standards Met | BS4109 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.