| Fire Behaviour | Flame Retardant |
| Conductor Material | Bare Copper |
| Cross Sectional Area | 25 mm² |
| Current Rating | 108 A |
| Length | 50m |
| Conductor Resistance | 0.78 Ω/km |
| Cable Shape | Single Core |
| Standards Met | CE |
| Voltage Rating | 2 kV |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.