| Length | 200m |
| Propagation Mode | OM3 Multi Mode |
| Terminated/Unterminated | Unterminated |
| Number of Cores | 8 |
| Sheath Colour | Black |
| Fibre Type | OM3 |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Fire Behaviour | Low Smoke Zero Halogen (LSZH) |
| Sheath Material | Low Smoke Zero Halogen (LSZH) |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Minimum Bend Radius | 15 D |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.