| Length | 500m |
| Propagation Mode | Multi Mode |
| Terminated/Unterminated | Unterminated |
| Core Diameter | 0.0625mm |
| Number of Cores | 4 |
| Sheath Colour | Black |
| Fire Behaviour | Low Smoke Zero Halogen (LSZH) |
| Sheath Material | Low Smoke Zero Halogen (LSZH) |
| Minimum Bend Radius | 69 mm |
| Standards Met | Euroclass Eca |
| Maximum Pulling Tension | 700N |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.