| Section | 4 x 2 x 23AWG |
| Colour | Black (RAL 9011) |
| Maximum Operating Temperature | -20 °C ... +60 °C |
| Cable Type | SL400 U23 PE Cat 6 U/UTP |
| Outer Diameter (Approx.) Mm | 6,0mm |
| Insulation Resistance Min. | 5000 MΩ x m |
| Operating voltage | 125 V |
| Copper Weight [kg/km] | 18 |
| Cable Weight [kg/km] | 36 |
| Minimum Bending Radius ( D= Cable Diameter) | 4 x D |
Reçber SL400 4X2X23AWG U23 PE CAT6 U/UTP Data Cable 506025 Data cable is used for transferring data such as programs, videos, texts, photos from one device to another device. All devices with data have a data cable. Data cable has the feature of being the most used cable type in tablets, computers and phones.
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.