| Terminated/Unterminated | Terminated |
| Connector 1 | SMA |
| Connector 2 | SMB |
| Coaxial Type | RG174/U |
| Connector 1 Gender | Female |
| Connector 2 Gender | Male |
| Connector 2 Orientation | Right Angle |
| Outer Diameter | 2.7mm |
| Characteristic Impedance | 50 Ω |
| Attenuation | 0.37 dB |
| Length | 152.4mm |
| Shielding | Braid |
| Conductor Material | Beryllium Copper |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Standards Met | REACH |
| Operating Temperature Range | -20 → +80 °C |
| Insulation material | PTFE |
| Series | WR-CXASY |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.