| Terminated/Unterminated | Terminated |
| Connector 1 | TV Aerial Connector |
| Connector 2 | TV Aerial Connector |
| Coaxial Type | RF |
| Connector 1 Gender | Male |
| Connector 2 Gender | Male |
| Outer Diameter | 5mm |
| Characteristic Impedance | 75 Ω |
| Length | 40m |
| Sheath Colour | Black |
| Shielding | Aluminium Foil |
| Standards Met | CE, REACH |
| Insulation material | Foam PE |
| Sheath Material | PVC |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.