| Maximum Operating Temperature | -30 °C ... +70 °C |
| Cable Type | 2xMini U/6 PHY-PVC Cu/Cu |
| Colour | Black (RAL 9011) |
| Outer Diameter (Approx.) Mm | 4.4mm |
| Conductor Diameter (Approx.) Mm | 0,64mm |
| Insulation Resistance Min. | 2 G Ω x km |
| Operating voltage | 1000 V |
| Copper Weight [kg/km] | 22 |
| Cable Weight [kg/km] | 46 |
| Minimum Bending Radius ( D= Cable Diameter) | 10 x D |
Reçber 75 OHM Physically Foamed PVC Sheathed Duplex 2xmini U/6 PHY-PVC Cu/Cu Coaxial Cable 307096 Coaxial cable, Energy current created by placing one or more metallic conductors inside, covered with an insulating material, used in electrical and electronic fields. transport product. It is a type of copper cable used in environmental conditions where electrical noise is intense.
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.