| Number of Pairs | 19 |
| Cross Sectional Area | 0.33 mm² |
| Number of Cores | 38 |
| American Wire Gauge | 22 AWG |
| Screened/Unscreened | Screened |
| Length | 30m |
| Shield Type | U/STP |
| Sheath Colour | Chrome |
| CPR Certification | Eca |
| Outer Diameter | 15.32mm |
| Outer Sheath Material | PVC |
| Cable Shape | Twisted Pair |
| Characteristic Impedance | 50 Ω |
| Standards Met | Euroclass Eca |
| Core Strands | 7/30 AWG |
| Fire Behaviour | Flame Retardant |
| Voltage Rating | 30 V |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.