| Number of Pairs | 2 |
| Cross Sectional Area | 0.15 mm² |
| Number of Cores | 4 |
| American Wire Gauge | 26 AWG |
| Screened/Unscreened | Screened |
| Length | 30m |
| Shield Type | Foil |
| Sheath Colour | Grey |
| Outer Diameter | 3.81mm |
| Outer Sheath Material | MPPE |
| Cable Shape | Twisted Pair |
| Characteristic Impedance | 65 Ω |
| Series | EcoCable mini |
| Standards Met | CE, CSA, UL |
| Core Strands | 19/38 AWG |
| Fire Behaviour | Low Smoke Zero Halogen (LSZH) |
| Voltage Rating | 300 V |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.