| Connector 1 | IEC C13 x 2 |
| Connector 2 | IEC C14 |
| Connector 1 Gender | Female |
| Connector 2 Gender | Male |
| Length | 2.5m |
| Voltage Rating | 250 V |
| Current Rating | 10 A |
| Sheath Colour | Black |
| Outer Sheath Material | PVC |
| Connector A Gender | Female |
| Connector B Gender | Male |
| Connector B | IEC C14 |
| Connector A | IEC C13 x 2 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.