| Cross Sectional Area | 0.14 mm² |
| Number of Cores | 4 |
| Sheath Colour | Black |
| Length | 0.5m |
| Cable Type | Coiled |
| Outer Diameter | 4.5mm |
| Sheath Material | TPU |
| Voltage Rating | 250 V |
| Uncoiled Length | 2 m |
| Conductor Material | Stranded Bare Copper |
| Minimum Operating Temperature | -5°C |
| Insulation material | PVC |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Cable Shape | Coiled Multicore |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.