| Cross Sectional Area | 1.5 mm² |
| Number of Cores | 3 |
| Sheath Colour | White |
| Length | 25m |
| Cable Type | High Temperature |
| Current Rating | 20 A |
| Sheath Material | Silicone |
| Voltage Rating | 450 V |
| Conductor Strand Type | Stranded |
| Number of Strands | 30 |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| Minimum Operating Temperature | -60°C |
| Insulation material | Silicone Rubber |
| Core Strands | 3 |
| Maximum Operating Temperature | 200°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.