| Cross Sectional Area | 1.5 mm² |
| Number of Cores | 3 |
| Sheath Colour | Yellow |
| Length | 1m |
| Cable Type | Coiled |
| Outer Diameter | 8.9mm |
| Sheath Material | TPU |
| Voltage Rating | 450/750 V |
| Uncoiled Length | 3.5 m |
| Conductor Material | Stranded Tinned Copper |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Insulation material | TPE |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Cable Shape | Coiled Multicore |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.