| Cross Sectional Area | 1.5 mm² |
| Number of Cores | 2 |
| Sheath Colour | Black |
| Length | 100m |
| Current Rating | 24 A |
| Outer Diameter | 10.5mm |
| Sheath Material | PVC |
| Voltage Rating | 600 V |
| Conductor Material | Copper |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Insulation material | XLPE |
| Maximum Operating Temperature | +90°C |
| American Wire Gauge | 15 AWG |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.