| Product Type | Power Strips |
| Cable Length | 5m |
| Number of Sockets | 8 |
| Mains Plug Type | Type F - German Schuko |
| Corded | Yes |
| Socket Type | Schuko |
| Voltage Rating | 250 V |
| Current Rating Unwound | 16A |
| Current Rating (Unwound) | 16A |
| Colour | White |
| Cross Sectional Area | 1,5 mm² |
| Switchable | Yes |
| Number of Cores | 3 |
| Sheath Colour | White |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.