| Product Type | Trailing Socket |
| Cable Length | 1.4m |
| Number of Sockets | 6 |
| IP Rating | IP20 |
| Voltage Rating | 250 V |
| Current Rating Unwound | 16A |
| Current Rating (Unwound) | 16A |
| Colour | White |
| Sheath Colour | White |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.