| Number of Cores | 6 |
| Cross Sectional Area | 0.22 mm² |
| Screened/Unscreened | Screened |
| Length | 100m |
| Sheath Colour | White |
| Cable Shape | Multicore |
| CPR Certification | Eca |
| Outer Diameter | 4.4mm |
| Sheath Material | PVC |
| Conductor Material | Copper |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Insulation material | PVC |
| Fire Behaviour | Flame Retardant, Self-extinguishing |
| Voltage Rating | 200 V |
| Screen Type | Aluminium Tape |
| Drain Wire | Yes |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.