| Section | 2x0.75mm2 |
| Outer Diameter (Approx.) Mm | 5.6mm |
| Maximum Operating Temperature | -30 °C ... +70 °C |
| Cable Type | LIYCY |
| Colour | Gray (RAL 7001) |
| Minimum Bending Radius ( D= Cable Diameter) | 7.5 x D |
| Operating voltage | 300V |
| Copper Weight [kg/km] | 19 |
| Cable Weight [kg/km] | 40 |
Reçber LIYCY Signal Cable 2X0,75mm² 203104 PVC insulated and sheathed cable is used as signal transmission cable in indoor environments. Thanks to its flexible and thin structures, it provides advantages in narrow space applications. It is used in audio and security systems. It is used as security systems in instrument and control engineering where electromagnetic interference and interference occur, in industrial electronics, in computer and office machines, in indoor communication systems, in indoor sound systems.
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.