| Connector 1 | 25 Pin D-sub |
| Connector 2 | Unterminated |
| Connector 1 Gender | Female |
| Length | 2m |
| Sheath Colour | Grey |
| Standards Met | cULus |
| Shielding | Shielded |
| Size of Strands | 24 AWG |
| Current Rating | 2 A |
| Voltage Rating | 60 V dc |
| Series | Shielded |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.