| Length | 520mm |
| Width | 12 mm |
| Colour | Black |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Roller Ball |
| Minimum Operating Temperature | -60°C |
| Maximum Operating Temperature | +165°C |
| Fire Behaviour | Halogen Free |
| Tensile Strength | 136kg |
| Maximum Bundle Diameter | 150mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.