| Length | 450mm |
| Width | 10 mm |
| Colour | Black |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Type | Releasable |
| UV Resistant | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -80°C |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Fire Behaviour | Fire Resistant |
| Tensile Strength | 1112 → 2000N |
| Maximum Bundle Diameter | 113mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.