| Length | 225mm |
| Width | 7 mm |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Type | Ladder Single Lock |
| Quantity | 100 |
| UV Resistant | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -80°C |
| Maximum Operating Temperature | +500°C |
| Fire Behaviour | Fire Resistant |
| Tensile Strength | 1120N |
| Maximum Bundle Diameter | 62mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.