| Length | 150mm |
| Width | 3.6 mm |
| Colour | Natural |
| Material | PA 4.6 |
| Type | Heat Resistant, Non-Releasable |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Fire Behaviour | Halogen Free |
| Tensile Strength | 40lb |
| Maximum Bundle Diameter | 36mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.