| Length | 900mm |
| Width | 8 mm |
| Colour | Blue |
| Material | Nylon 66 |
| Type | Double Headed |
| Quantity | 50 |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Fire Behaviour | Self-extinguishing |
| Tensile Strength | 539N |
| Series | RS Pro |
| Maximum Bundle Diameter | 127mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.