| Length | 200mm |
| Width | 4.6 mm |
| Colour | Black |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Type | Ball Lock |
| UV Resistant | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -80°C |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Fire Behaviour | Halogen Free |
| Tensile Strength | 900N |
| Maximum Bundle Diameter | 50mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.