| Length | 165mm |
| Width | 2.5 mm |
| Colour | Blue |
| Material | Nylon 66 |
| Type | Non-Releasable |
| Quantity | 500 |
| Minimum Operating Temperature | -50°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Fire Behaviour | Flame Retardant |
| Tensile Strength | 78.4N |
| Maximum Bundle Diameter | 43mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.