| Length | 143mm |
| Width | 1.8 mm |
| Colour | White |
| Material | Nylon 66 |
| Type | Non-Releasable |
| Quantity | 500 |
| Fire Behaviour | Flame Retardant |
| Tensile Strength | 49N |
| Maximum Bundle Diameter | 35mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.