| Length | 1.03m |
| Width | 12.7 mm |
| Colour | Natural |
| Material | Nylon 66 |
| Type | Non-Releasable |
| UV Resistant | No |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Fire Behaviour | Low Smoke Zero Halogen (LSZH), Self-extinguishing |
| Tensile Strength | 114kg |
| Maximum Bundle Diameter | 473mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.