| Length | 100mm |
| Width | 2.5 mm |
| Colour | Natural |
| Material | Polyamide 6.6 (PA66) |
| Type | Inside Serrated |
| Quantity | 100pack |
| UV Resistant | No |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Fire Behaviour | UL 94 V2 |
| Tensile Strength | 90N |
| Series | CTT20R |
| Maximum Bundle Diameter | 13mm |
| Contents | (100) Cable Tie |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.